MOT-AN-S-060-002-042-L-C-AAAO product image
igus-icon-lupe
igus-icon-lupe
MOT-AN-S-060-002-042-L-C-AAAO technical drawing
1 of 4
drylin® E stepper motor, stranded wires with JST connector and encoder, short design, NEMA17
igus-icon-arrow-left
igus-icon-arrow-right
  • Installation size: NEMA17/flange dimension 42mm
  • Protection class: IP40
  • Holding torque: 0.20Nm
  • Nominal current: 1.40A